ne 10.4.2011 |

Zápas Zubří - Lovosice

V úvodních minutách jednoznačně dominovaly obrany a brankáři obou stran. První nakonec kapituloval lovosický Kylíšek, když ze sedmimetrového hodu otevřel ve 4. minutě skóre Vyjídák. Ani poté se však brankostroje nejlepších celků extraligy neroztočily. Když se navíc hned v 7. minutě zranil režisér domácích útočných akcí Mika, zdálo se, že to dnes bude mít oslabené Zubří bez Hrstky a Randýska ještě o to těžší. Přesto však domácí dokázali koncentrovat síly a první čtvrtinu vyhráli 8:4. Po celou dobu to byl spíše koncert tvrdých a soustředěných obran, než přehlídka střeleckých akcí. Tři minuty před koncem první třicetiminutovky se sice Lovosičtí dotáhli na rozdíl jediné branky (13:12) a ve 37. minutě dokonce srovnali na 15:15, stále však tahali za slabší konec a doháněli dvou až tříbrankový náskok bojovného Zubří. Nejlepší extraligový střelec Motl ke vší smůle Severočechů navíc neměl dobrý den a domácí obrana na něj byla velmi dobře nachystaná. Na levém křídle ho sice více než dobře nahradil Brecko, přesto však Motlovy střely a invence Lovosickým chyběly. Deset minut před koncem domácí zvýšili své vedení už na 24:20, zároveň se však museli bránit dvojité přesilovce. Nad vodou je ale držel výborný Malina. V závěru Motl zmobilizoval síly, konečně se mu dařilo prosazovat a v oslabení zdramatizoval závěr zápasu snížením na jednobrankový rozdíl (28:27). V poslední minutě Lovosice vyrovnaly. V nervy drásajících posledních deseti vteřinách ani jedno ze zuberských křídel nedokázalo dostat míč za záda Kylíška. Cenný bod, který si Lovosice z horké valašské půdy odváží, je ponechává v čele tabulky.